• Introduksjon til GamingHill.com

    GamingHill.com er et verdensomspennende sosialt spillenettverk som tilbyr avtaler, verktøy, anmeldelser, nyheter og underholdning som er spillrelaterte.
    Les mer her.

WSOP Finalebordet - Tipp vinner

Forfatter: AcerJay
 
AcerJay
  •  
Medlem siden 01/02-2011
AcerJay Postet 3. November 2011 05:37
 

Søndag kveld spilles finalebordet av årets WSOP Main Event.

Både Betfair.com og NordicBet.com har vinneroddsen ! (Oppdatert 3.nov)

SeteNavnLandNickChipsBetfairNordicBet
1Matt GiannettiUSAhazards2124.750.0008.207.00
2Badih BounahraBelizeLEB_BEL19.700.00016.0011.00
3Eogahn O'DeaIrlandIntruder12333.925.0005.805.25
4Phil CollinsUSAUSCphildo23.875.0006.806.75
5Anton MakiievskyiUkraina13.825.00013.5012.00
6Sam HoldenEnglandSamDMND12.375.00017.0012.00
7Pius HeinzTysklandMastaP8916.425.00011.009.50
8Ben LambUSABenba20.875.0005.705.75
9Martin StaszkoTsjekkiafilfedra40.175.0005.705.00


Siden det er mange som følger med på dette, tenkte jeg vi kunne gjøre litt ekstra ut av det og sette opp en pool med 3x3 spillere.

Så velger alle ut en av de tre poolene, og har du vinneren deler du og resten av de som valgte rett alle pengene som er spilt for.

Eks: Vi blir 25 med.
8 velger pool A
6 velger pool B
11 velger pool C

Vinner av WSOP var i pool B og de seks der deler all innsats (25 units)


Presiserer at det altså ikke trenger å være likevekt mellom poolene A, B, C !
Dette gjør bare hele greia mere interessant.

Basert på odds og hva jeg selv tror er sterke/svake spillere har jeg satt opp følgende:

Pool APool BPool C
Martin StaszkoBen LambPhil Collins
Pius HeinzMatt GiannettiEogahn O'Dea
Anton MakiievskyiSam HoldenBadih Bounahra
Pool APool BPool C


For å være med koster det
$50 på PokerStars -> AcerJay
€35 på Nordicbet -> Acerjay

Ta kontakt på PM om du ønsker å betale på annen måte.

Skriv i tråden hvilken pool du ønsker å spille og hvordan du betaler.

Om du ønsker å være med på bettet eller ikke, kom gjerne med dine meninger om hvem som blir å vinne dette !

Frist for å være med er lørdag kl (kommer)
Sist endret 5. November 2011 10:36
 
AcerJay
  •  
Medlem siden 01/02-2011
AcerJay Postet 3. November 2011 05:37
 
Ekstrakonkurranse !

Alt du trenger å gjøre er:
Tipp hele rekkefølgen på finalebordet.

Dette er helt gratis og Nordicbet gir en liten påskjønnelse a 100,- på konto til den som best klarer å tippe den rette rekkefølgen.

Poengene gies på følgende måte:

10 poeng - Helt rett plassering
8 poeng - 1 plass feil
6 poeng - 2 plasser feil
5 poeng - 3 plasser feil
4 poeng - 4 plasser feil
3 poeng - 5 plasser feil
2 poeng - 6 plasser feil
1 poeng - 7 plasser feil
0 poeng - Helt gal plassering !


For å enklest mulig avgi stemme, bare brukt seteplasseringene jeg har skrevet i den røde tabellen i post 1.

Eks: (rekkefølge fra Nordicbets odds)
9-3-8-4-1-7-2-5-6


Tvi tvi, alle sammen !
Sist endret 3. November 2011 05:55
 
LFCPAL
  •  
Medlem siden 10/02-2011
LFCPAL Postet 3. November 2011 06:10
 
3-9-4-8-7-2-1-5-6

Jeg vil kjøpe meg inn i Pool C overfører på stars
 
osmark
Medlem siden 01/02-2011
osmark Postet 3. November 2011 10:23
 
8-3-1-4-9-7-5-2-6

Tar B
 
Lasken
Medlem siden 22/03-2011
Antall poster 91
Lasken Postet 3. November 2011 12:04
 
3-4-8-9-6-2-1-7-5
 
BMWK100
Medlem siden 10/02-2011
Antall poster 108
BMWK100 Postet 3. November 2011 21:06
 
4-9-2-3-8-7-5-1-6
 
AcerJay
  •  
Medlem siden 01/02-2011
AcerJay Postet 4. November 2011 00:46
 
Nå er alle episodene av årets WSOP lagt ut på GamingHill TV
Så om du enda lurer hvem du skal stemme på er det bare å ta en titt
 
Informer
  •  
Medlem siden 01/02-2011
Informer Postet 4. November 2011 02:21
 
Noen som vet hva blindene starter på?
 
Informer
  •  
Medlem siden 01/02-2011
Informer Postet 4. November 2011 02:25
 
9-2-8-4-1-3-5-6-7

Får ta pool A siden ingen har tatt den - $50 på stars.
 
Informer
  •  
Medlem siden 01/02-2011
Informer Postet 4. November 2011 02:26
 
Overført
 
AcerJay
  •  
Medlem siden 01/02-2011
AcerJay Postet 4. November 2011 02:28
 
Informer skrev:Noen som vet hva blindene starter på?

De er på 250.000 / 500.000 ante 50.000
 
LottoMartin
Medlem siden 13/03-2011
Antall poster 361
LottoMartin Postet 4. November 2011 05:23
 
Tar pool C
 
AcerJay
  •  
Medlem siden 01/02-2011
AcerJay Postet 4. November 2011 05:41
 
Pool APool BPool C
InformerosmarkLFCPAL
AcerJayJaCkPoT_LottoMartin
Seat OpenSeat OpenTightyup
Seat OpenSeat OpenHanitz
Seat OpenSeat OpenSeat Open
Pool APool BPool C

Betalt - Ikke betalt
Sist endret 6. November 2011 23:10
 
JaCkPoT_
  •  
Medlem siden 01/02-2011
JaCkPoT_ Postet 4. November 2011 12:13
 
Jeg stoler på osmark, jeg tar Pool B
 
Tightyup
Medlem siden 01/02-2011
Antall poster 20
Tightyup Postet 4. November 2011 14:31
 
3-9-4-8-1-6-7-2-5

Velger Pool C, penger overført på NB
 
AcerJay
  •  
Medlem siden 01/02-2011
AcerJay Postet 4. November 2011 20:59
 
Enda ikke for sent å slenge seg med !
Vi holder åpent for tips frem til kl 22 søndag kveld
Sist endret 5. November 2011 10:36
 
AcerJay
  •  
Medlem siden 01/02-2011
AcerJay Postet 4. November 2011 21:43
 
Her er en liten presentasjon av alle de ni spillerene:
Linky
 
AcerJay
  •  
Medlem siden 01/02-2011
AcerJay Postet 5. November 2011 10:26
 
4-3-9-8-1-2-7-5-6
Og jeg tar pool A
 
Informer
  •  
Medlem siden 01/02-2011
Informer Postet 5. November 2011 15:29
 
Oppfordrer flere til å hive seg med her - 5,5 timer til fristen går ut 22:00 i kveld
 
JaCkPoT_
  •  
Medlem siden 01/02-2011
JaCkPoT_ Postet 5. November 2011 15:34
 
Søndag er vel i morgen, så da er det 29,5 timer til Enda bedre tid til å bli med med andre ord
 
Informer
  •  
Medlem siden 01/02-2011
Informer Postet 5. November 2011 15:35
 
Ahh - da er det endret - stod Lørdag i går nemelig
 
hanitz
Medlem siden 09/04-2011
Antall poster 3
hanitz Postet 6. November 2011 17:38
 
pool C.
cash sendt på PS
 
hanitz
Medlem siden 09/04-2011
Antall poster 3
hanitz Postet 6. November 2011 17:44
 
349812657
 
JaCkPoT_
  •  
Medlem siden 01/02-2011
JaCkPoT_ Postet 6. November 2011 18:46
 
Sendt på DnBNOR
 
gogg1111
Medlem siden 28/04-2011
Antall poster 144
gogg1111 Postet 6. November 2011 20:24
 
9-4-3-7-5-1-8-2-6
 
AcerJay
  •  
Medlem siden 01/02-2011
AcerJay Postet 6. November 2011 20:24
 
Nå har de starta, så konkurransen her er stengt !
Oppdateringer her
Og betaler du $3 her får du se alt med 15 min delay
Sist endret 6. November 2011 20:36
 
AcerJay
  •  
Medlem siden 01/02-2011
AcerJay Postet 6. November 2011 23:08
 
Ser min favortittdealer er på plass.
Nelson, som har deala både NBC HUPC, Poker After Dark, High Stakes Poker, etc
 
AcerJay
  •  
Medlem siden 01/02-2011
AcerJay Postet 6. November 2011 23:41
 
Synes det er lite average big blinds de har.
20BB eller mindre for halve feltet !

Men så er de jo flinke å spille smallball med mye minraise og sånn
 
LFCPAL
  •  
Medlem siden 10/02-2011
LFCPAL Postet 6. November 2011 23:46
 
første spiller ut: Sam Holden (nr6)
 
LFCPAL
  •  
Medlem siden 10/02-2011
LFCPAL Postet 7. November 2011 00:18
 
8plass fikk Anton Makiievskyi (nr5), god start har begge de to første som ryker på rett plass sammen med AcerJay
 
AcerJay
  •  
Medlem siden 01/02-2011
AcerJay Postet 7. November 2011 00:29
 
Scoreboard for vår uhøytidelige side event:

NickTips (resultat =
7-9-8-1-4-3-2-5-6)
Poeng
(90 max)
LFCPAL3-9-4-8-7-2-1-5-664
osmark8-3-1-4-9-7-5-2-660
Lasken3-4-8-9-6-2-1-7-5 50
BMWK1004-9-2-3-8-7-5-1-6 55
Informer9-2-8-4-1-3-5-6-763
Tightyup3-9-4-8-1-6-7-2-557
AcerJay4-3-9-8-1-2-7-5-662
Hanitz3-4-9-8-1-2-6-5-7 56
gogg11119-4-3-7-5-1-8-2-6 56
Nordicbet
(ut ifra oddsen)
9-3-8-4-1-7-2-5-673
Sist endret 9. November 2011 22:50
 
AcerJay
  •  
Medlem siden 01/02-2011
AcerJay Postet 7. November 2011 00:47
 
De tre første som røk tilhørte hver sin Pool, så nå er de to igjen i Pool A, B og C !
 
AcerJay
  •  
Medlem siden 01/02-2011
AcerJay Postet 7. November 2011 00:56
 
JESS ! "Phil Collins just increase his stack with 106%".

Akkurat som Hellmuth og Esfandiari tenkte jeg på da jeg så den floppen
Sist endret 7. November 2011 00:57
 
AcerJay
  •  
Medlem siden 01/02-2011
AcerJay Postet 7. November 2011 12:35
 
Da er det disse tre igjen

1 Pius Heinz 107,800,000
2 Ben Lamb 55,400,000
3 Martin Staszko 42,700,000

To fra Pool A og en fra Pool B. Pool C er Whamboozled !
 
LFCPAL
  •  
Medlem siden 10/02-2011
LFCPAL Postet 7. November 2011 13:34
 
Hvorfor er det en dags pause før de skal fortsette å spille?
 
AcerJay
  •  
Medlem siden 01/02-2011
AcerJay Postet 7. November 2011 21:43
 
En liten oppsummering så langt:

De som har muligheten til å vinne hovedkonkurransen er Informer og AcerJay som har Pool A eller Osmark og JaCkPoT_ som har Pool B.
Premien blir $200 til hver vinner

I Side Eventen ligger Informer godt an med 45 poeng og det at han har to spillere igjen som kan gi han 10 poeng.
Osmark har nå 46 poeng, men må nok håpe på seier til Ben Lamb skal han ikke bli forbigått av Informer.
De andre som enda har en teoretisk sjanse å vinne er LFCPAL og AcerJay, men da skal mye skje..
 
JaCkPoT_
  •  
Medlem siden 01/02-2011
JaCkPoT_ Postet 7. November 2011 21:45
 
Deilig da, satser på $200 jeg ass Skal bli deilig å endelig vinne noe
 
AcerJay
  •  
Medlem siden 01/02-2011
AcerJay Postet 9. November 2011 02:08
 
Da er sendinga igang igjen !
Mye show med Bruce Buffer som skriker "Lets shuffel up and deal !"
 
Indianeren
Medlem siden 10/02-2011
Antall poster 159
Indianeren Postet 9. November 2011 02:13
 
Herlig start!
 
Informer
  •  
Medlem siden 01/02-2011
Informer Postet 9. November 2011 22:06
 
Å endelige resultater ble?
Edit -æ så at tabellen var oppdatert - så da vant æ i begge konkurransan faktisk


Skilzzz
Sist endret 9. November 2011 22:09
[user_image]
[body_html]